IMG_0255  IMG_0256  IMG_0257
Kombi Nedir?
Kombi, konutunuzun veya iş yerinizin ısıtma ve sıcak su gereksinimini karşılayan bir cihazdır. Bu nedenle, kısaca Kombi (İngilizcede Combined/Birleşik) olarak adlandırılır. 
Nasıl Bir Cihazdır?
Kombi duvara asılabilen, ebatları küçük, hafif, az yer kaplayan, gerektiğinde kolay taşınabilen, sessiz çalışan, kullanıcıya bağımsız ısınma konforu sağlayan bir cihazdır.
Kombi Yapımında Ne Tür Malzeme Kullanılır?
Kombi yapımında genel olarak Galvanizli çelik, DKP saç, bakır, alüminyum ve plastik malzemelerden yapılmış parçalardan oluşmaktadır.
Kombinin Avantajları Nelerdir? 
Kombi kullanıcısına bireysel ısınma özgürlüğü sağlar ve kullandığınız kadar ücret ödersiniz. Ayrıca sıcak su kullanım esnasında suyu konforlu ve kesintisiz kullanmanızı sağlar. Sıcak su kullanımı için ayrı bir cihaz kullanmanıza ve ücret ödemenize gerek kalmaz.
Çalışma Prensibi Nasıldır?
Kombi cihazları daha önce sadece sıcak su kullanımında kullanılan şofbenlerde olduğu gibi cihaz içerisindeki bakır borulardan sirkülasyon olan suyun eşanjör vasıtasıyla ısıtılması ilkesi üzerine çalışırlar.
Kombiyi Kurduğum Balkonun Camekânlı Olması Gerekli midir?
Camekânlı ve plastik malzemelerle kapatılmış balkonlara kombi montajı yapılabilr ancak gaz kuruluşu tarafından belirtilen yeterli havalandırma yapılmalıdır.
Kombilerin Isı Kapasiteleri Nedir?
Ülkemiz şartlarında 100 – 200 m2 alan için kullanılan kombiler 17000 kcal/h ile 28000 kcal/h olarak değişmektedir.
Kombinin Ömrü Ortalama Ne Kadardır?
Günümüz şartlarında kullanılan kombiler periyodik bakım süreci geçirmek şartıyla* Sanayi Bakanlığı tarafından ömürleri 15 yıl olarak belirlenmiştir.
Kombim Arızalandığında Ne Yapmalıyım?
Kombiniz arızalandığı zaman arıza aşığı yanar veya çalışmadan beklemeye geçer bu durumda cihazınızın alımı sırasında verilen kullanım kılavuzunu kontrol ederek müdahale etmeye çalışınız. Müdahale sonucu cihazınızda değişiklik olmuyor ise çağrı merkezimizi arayarak canlı destek alabilir, yine de cihazda değişiklik olmuyor ise servis çağırmanızı tavsiye ederiz. 
Isınmanın En Ekonomik Yolu Kombi midir?
Kombi cihazı, kullanıcılarına bağımsız ısınma konforu sağlamaktadırlar. Kullanıcılar istedikleri sürede istedikleri kadar ısınma sağlayabilirler. Merkezi olarak kullnılan sistemler büyük binalar olduklarında maliyet daha az olacak ama kişisel kullanım konforu olmayacaktır. 
Sürekli Çalışan Ortamda Yeterli Isınma Sağlanamıyorsa Ne Yapılmalıdır?
Kombinin sürekli çalıştırıldığı ortamda yeterli ısınma sağlanamıyorsa kombinizin kapasitesi düşük olabilir, evinizin ısınma yönünden izolasyonu yeterli olmayabilir, sistemde kullanılan radyatör büyüklükleri yeterli olmayabilir, tesisatın sirkülasyonunu sağlayan pompa devri düşük olabilir. 
Kombimin Bakımı Nasıl Olur?
Kombinizin sağlıklı çalışması için periyodik olarak cihazınızın bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Periyodik bakım süreci yılda bir kez olmak kaydıyla yıl içerisinde Mart-Eylül ayları arasında yapılmaktadır.
Kombinin Ortalama Isı Ayarı Kaç Derecede Olmalıdır?
Kombi ısı ayarı cihazın bağlı olduğu tesisatın türüne kullanılan boru çağlarının yeterliliğine, binanızın ısı yalıtımına ve tesisatta bulunan radyatörlerinizin büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir.
Kombinin Su Basıncı Sıfırlanırsa Kombi Çalışır mı?
Günümüzde kullanılan kombilerin hemen hemen hepsinde su basıncını kontrol etmek için basınç sensörleri kullanılmaktadır. Buna bağlı olarak belirli bir seviyenin altında su bulunan kombiler çalışmaz. İdeal su basıncı 1,5 bardır. 
Kombide Yaz / Kış Konumu ne Demektir?
Tüm kombilerde yaz ve kış konum düğmesi mevcuttur. Kış konumunda iken kombi ayarlanan sıcaklıkta kalorifer tesisatını ısıtır sıcak su açıldığı anda kalorifer tesisatını ısıtmayı durdurarak sıcak su ısıtmaya başlar.Yaz konumunda ise kombi sadece sıcak su açıldı anda devreye girerek sıcak suyu ısıtmaya başlar. 
Oda Termostatı Kullanmalı mıyım?
Kombi kullanılan yerlerde oda termostatı kullanımı her marka tarafından önerilmektedir. Oda termostatı kullanılmayan cihazlarda cihaz radyatörlerinizin içerisinde bulunan suyun sıcaklığına göre çalışmaktadır. Oda termostatı kullandığınızda cihaz suyun sıcaklığı bir kenara bırakıp oda sıcaklığınıza göre çalışır bu da cihazın gereksiz yere çalışma sayısını sıfıra indirmektedir.